Ostrzeżenia 22.06.2026

Pijany kierowca z Będzina zatrzymany podczas kontroli w Mielnie

Podczas patrolu w gminie Mielno 43-letni mieszkaniec Będzina prowadził Mazdę po alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy i grzywna.

Komenda Miejska Policji, Komisariat Policji nr I w Koszalinie

Juliusza Słowackiego 11, 75-950 Koszalin

W miniony weekend koszalińska policja była ponownie mocno zaangażowana w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i licznie odwiedzającym region turystom. Funkcjonariusze przeprowadzali zaostrzone kontrole drogowe, zwłaszcza w nadmorskich miejscowościach, gdzie sezon letni generuje wyższy ruch. Nieodpowiedzialny kierowca, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu, poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Jedna z interwencji miała miejsce na terenie gminy Mielno. Kontrolując miejsca popularne wśród turystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali do kontroli 43-letniego mieszkańca gminy Będzino, który prowadził pojazd marki Mazda. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Za takie zachowanie 43-latek stanie przed sądem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie mniejszej niż 2500 zł. Sąd może także nałożyć zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Policjanci podkreślają, że nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji, ocenę sytuacji i podejmowanie właściwych decyzji. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu stwarza realne zagrożenie dla kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W okresie wakacyjnym kontrole będą kontynuowane, a na drogach prowadzących do nadmorskich miejscowości oraz w rejonach o dużym natężeniu ruchu turystycznego pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących pojazdami mechanicznymi oraz innymi środkami transportu, którzy lekceważą przepisy i decydują się na jazdę po alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają: jeśli wypiłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę!

Źródło: policja.gov.pl

PJ

Piotr Jurewicz

Reporter od trudnych tematów: bezpieczeństwo, interwencje i sprawy sądowe opisywane z chłodną precyzją.

Więcej artykułów →

Udostępnij: